BEZPEČNOSTNÍ A OCHRANNÉ FÓLIE FUSION

Bezpečnostni fólie Fusion

Bezpečnostní a ochranné fólie FUSION jsou hospodárné řešení pro dodatečnou ochranu lidí, budov, majetku, vysoce hodnotného zařízení a materiálu. Jsou zcela nenápadné a přitom vysoce odolné. Jsou vyrobeny z kvalitních vysokopevnostních polyesterových materiálů s vysokou čirostí, většinou bezbarvé. Ochranné fólie mohou být i zabarvené, případně pokovené pro kumulaci jejich ochranné a protisluneční funkce.

Hlavní funkce bezpečnostních a ochranných fólií FUSION jsou maximální bezpečí a ochrana života, zdraví a majetku. Zadržují 99% škodlivého UV záření, tím chrání nejen váš majetek a interiér před předčasným stárnutím a „šisování“, ale chrání i vaše zdraví. Lze je dodatečně aplikovat téměř na libovolné sklo.

Bezpečnostni fólie Fusion

Instalací bezpečnostní fólie získáte ze zcela obyčejného skla vysoce odolné sklo bezpečnostní. Takto upravené sklo vás bude chránit před vyloupením, vandalismem, napadením, tlakovými vlnami při explozích, ale i před přírodními živly.

Sklo je v běžném životě všude kolem nás, je však velmi křehké a rozbitelné. Každoročně zahynou zbytečně desítky lidí, zejména dětí a další stovky osob jsou postiženy trvalými následky po zranění skleněnými střepy. Nejčastěji bohužel na nejvíce viditelných a i lehce postižitelných místech – na rukách a v obličeji. 

Proto je dobré tato rizika dopředu eliminovat a skleněné plochy včas zabezpečit. Bezpečnostní a ochranné fólie FUSION velmi výrazně tato rizika snižují, až vylučují. Abychom těmto rizikům předcházeli včas, měly by být bezpečnostní a ochranné fólie instalovány především všude tam, kde se shlukují a pohybují neposedné všetečné děti (školy, školky, lékařská zařízení apod.). Vhodné je ale určitě zabezpečit i místa, kde se schází široká veřejnost (obchodní centra, letiště, nádraží, veřejné budovy, hotely, restaurace, sportovní zařízení apod.).

Výhody bezpečnostních a ochranných fólií FUSION

Údržba bezpečnostních a ochranných fólií FUSION

Fólie nevyžadují žádnou speciální údržbu. Omýváme je běžnými postupy, avšak nejdříve až po 30 dnech od instalace (tedy po úplném vyschnutí a vytvrdnutí lepu). Druhou, vnější stranu skla, můžeme mýt okamžitě. Mytí provádíme běžným způsobem vodou a saponátovými přípravky, při použití měkkého čistého hadru, papírových ubrousků, houbiček a gumových stěrek.

Fólie se nesmí omývat ředidly, rozpouštědly, chemickými roztoky a agresivními látkami. Při mytí se nesmí používat škrabky, šroubováky, drátěnky a jiné podobné pomůcky, které mohou poškodit povrch fólie.

Řada fólií SMC

SMC AX (12)

SMC 2

SMC 4

SMC 7

SMC 8

SMC 4 xt

Řada fólií SMS

SMS 4

typ fólie barva fólie prostup světla snížení sluneční energie tloušťka atest
SMC 2 čirá ochranná 88% 18% 2 mil, 50 um
SMC 4 čirá ochranná 90% 15% 4 mil, 100 um EN 12600 2(B)2
SMC 7 čirá – zesílená ochrana 88% 18% 7 mil, 175 um
SMC 8 čirá – zesílená ochrana 87% 17% 8 mil, 200 um
SMC AX (12) čirá BEZPEČNOSTNÍ 88% 16% 12 mil, 300 um EN 356 P2A
SMS 4 reflexní stříbro tmavé 18% 79% 4 mil, 100 um
SMC 4 xt čirá ochranná – externní 90% 17% 4 mil, 100 um